قصر مرجانی نام سازه‌ای است که در بین سال‌های 1923 تا 1951 توسط فردی به نام اد لیدزکالنین ساخته شده است. طبق داستان‌های موجود در مورد این بنای حیرت‌انگیز، لیدزکالنین به تنهایی و بدون استفاده از هیچ نوع دستگاه پیشرفته‌ای، هزاران تن سنگ آهک را جابجا کرده و این قصر سنگی را به وجود آورده است.

اد لیدزکالنین در سال 1887 در شهر ریگا در لتونی متولد شد. او در حدود سال 1913، پس از این که نامزدش با او قطع رابطه کرد، به ایالات متحده مهاجرت نمود. در حدود سال 1919، او به فلوریدا رفت و این سفر تاثیر شگفتی بر زندگی او گذاشت و به نوعی مسیر زندگیش را تغییر داد. اد پس از خرید یک زمین در شهر فلوریدا، شروع به ساخت بنایی به نام قصر مرجانی کرد. او انسانی گوشه‌گیر و تنها بود و با این که جثه بسیار کوچک و نحیفی داشت (قدی حدود 1.5 متر و وزنی حدود 45 کیلوگرم)، به تنهایی و بدون کمک هیچ کسی سنگ‌های بسیار عظیمی را جابجا و بر روی آن‌ها حکاکی کرد. زمانی که از او پرسیدند که چگونه این سنگ‌ها را جابجا و این بنا را ساخته، پاسخ داد که او به راز اهرام مصر پی برده است.

قصر مرجانی

قصر مرجانی، که نام آن در اصل پارک راک گیت می‌باشد، ابتدا در شهر فلوریدا ساخته شد. لیدزکالنین به خاطر از بین رفتن حریم خصوصی خود برای ساخت قصر مرجانی، آن را با استفاده از کامیون و تراکتور به مکان فعلی خود یعنی شهر هومستد در 10 مایلی شمال فلوریدا منتقل کرد.

بنای قصر مرجانی در واقع با استفاده از سنگ‌های آهکی ساخته شده است. اما پس از آن که بازدیدکنندگان در بعضی از این سنگ‌ها مرجان‌های فسیل شده و صدف مشاهده کردند، نامش را قصر مرجانی گذاشتند.

میانگین وزن سنگ‌های موجود در این بنا حدود 14 تن است. با استفاده از این سنگ‌های غول پیکر، اد دیوارهایی بزرگ، یک برج و یک ستون بلند هرمی شکل 22 تنی را ایجاد کرد. او انواع مختلفی از وسایل سنگی از جمله تخت خواب، صندلی، میز، چاه آب و اشیاء مختلف دیگری ساخت.

قصر مرجانی

اد که علاقه زیادی به علم نجوم داشت، یک تلسکوپ سنگی و حتی ماکت‌های سنگی از سیاره‌های مشتری، زحل و ماه را نیز ساخت که وزن هر کدام از آن‌ها حدودا معادل 23 تن بود. ارتفاع بلندترین قطعه سنگ قصر مرجانی به 7.5 متر و وزن سنگین‌ترین سنگ آن به 30 تن می‌رسد.

برای اتصال این سنگ‌های بزرگ از هیچ نوع ملاتی استفاده نشده و وزنشان آن‌ها را نگه داشته است. این سنگ‌ها به طوری در کنار یکدیگر نگه داشته شده‌اند که حتی طوفان اندرو در سال 1992 نیز مکان هیچ کدام از آن‌ها را تغییر نداد.

شاید تماشایی‌ترین سازه این بنای عجیب، دروازه گردان آن که حدود 2.5 متر ارتفاع دارد، باشد. این دروازه به طور دقیقی حکاکی شده و با دیوارهای اطرافش تنها 0.6 اینچ فاصله دارد. قبل از بازسازی آن در سال 1986، این دروازه گردان آنقدر خوب و دقیق طراحی شده بود که هر کسی حتی با فشار یک انگشت می‌توانست دروازه را باز کند. در سال 1986 این دروازه آسیب دید و برای جابجا کردن و نصب دوباره آن از یک جرثقیل به همراه نیروی 6 مرد استفاده شد، دروازه‌ای که اد به تنهایی آن را ساخته بود.

قصر مرجانی

پس سوال اصلی این است که او چگونه همه این کارها را به تنهایی انجام داده است؟

اد باور داشت که نیروی محرک موجود در جهان از پروتون‌ها و الکترون‌های موجود در اتم حاصل نمی‌شود، بلکه این نیرو از آهنرباهای ریز دارای قطب‌های متضاد نشات می‌گیرد که در تمام مواد وجود دارد. او در کتاب خود با عنوان «جریان مغناطیسی» این گونه می‌نویسد:

«آهنربا قابل جابجا کردن و متمرکز شدن است… فلز آهنربای واقعی نیست. آهنربای واقعی ماده­ای است که در فلز در گردش است. هر ذره موجود در این ماده به خودی خود آهنربا است و دارای دو قطب شمال و جنوب آهنربا می‌باشد. این ذرات آنقدر کوچک هستند که می‌توانند از هر چیزی عبور کنند. در حقیقت این ذرات می‌توانند از فلزات راحت‌تر از هوا عبور نمایند. آن‌ها به طور ثابت در حرکت هستند و اگر در جهت درستی هدایت شوند، قدرت دائمی خواهند داشت.»

قصر مرجانی

اد لیدزکالنین ادعا کرده بود که برای جابجایی و حکاکی سنگ‌های غول پیکر بنای قصر مرجانی از چنین قدرتی بهره برده است. او با استفاده از دستگاهی که آن را Perpetual Motion Holder (PMH) می‌نامید این قدرت را به دست آورده بود. او این دستگاه را بر اساس این ایده ساخت که الکتریسیته از دو نیروی مغناطیسی تشکیل شده است که با یک حرکت مارپیچ در مقابل یکدیگر حرکت می‌کنند. دستگاه اد از دو سیم پیچ تشکیل شده بود که هر کدام ترمینال و جریان خاص خود را داشتند و به یکدیگر وصل می‌شدند تا در یک مدار قرار بگیرند. این مدار به هر کدام از آهنرباها اجازه می‌دهد تا در داخل یکی از دو جریان شکل بگیرند و جریان‌ها یکدیگر را در یک حلقه بی‌پایان تعقیب کنند.

با تمام نظریات وگمان‌های موجود در مورد نحوه ساخت قصر مرجانی، این موضوع کاملا روشن است که این بنا به دست تنها یک نفر ساخته شده و واقعا حیرت‌آور است!

اد معتقد بود که مصریان باستان و دیگر تمدن‌های باستانی نیز بناهای تاریخی در مصر، پرو، یوکاتان و آسیا را با استفاده از علم و فناوری که او کشف کرده بود، ساخته‌اند و توانسته‌اند تخته سنگ‌‌های بزرگ را جابجا کنند و بناهای عجیب و خارق‌العاده‌ای ایجاد نمایند.