کونیگزگ جمرا (Gemera) شاید عجیب‌ترین ابرخودرویی باشد که تا به حال ساخته شده است. جمرا آخرین محصول کمپانی معروف سوئدی کونیگزگ است و تا حدود زیادی با ابرخودروهایی که تاکنون ساخته شده‌اند تفاوت دارد. مهمترین تفاوت کونیگزگ جمرا با دیگر ابرخودروها این است که دارای 4 صندلی می‌باشد. علاوه بر آن فضای زیادی در این خودرو برای قرار دادن وسایل و چندین چمدان در نظر گرفته شده است. در واقع بر خلاف ابرخودروهای دیگر، جمرا یک خودروی خانوادگی است. در ادامه تیم تولید محتوا میجو ویژگی‌های این خودروی جذاب را بررسی خواهد کرد.

کونیگزگ جمرا

این خودرو قرار بود به صورت رسمی در نمایشگاه خودروی ژنو 2020 رونمایی شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزاری نمایشگاه به تعویق افتاد.

طبق اظهارات مدیران این کمپانی، حدود 300 دستگاه از این خودرو ساخته خواهد شد و قیمت آن نیز 1.7 میلیون دلار تعیین شده است.

کریستین وان کونیگزگ رئیس و موسس این کمپانی در مورد این خودرو گفته است: «جمرا یک رده کاملا جدید در خودروها ایجاد کرده که مربوطه به ابرخودروهایی است دارای فضای داخلی بزرگ و سازگار با محیط زیست است. ما نام این رده از خودروها را Mega-GT گذاشته‌ایم.»

طراحی نوآورانه جمرا

کونیگزگ جمرا Gemera

به نظر می‌رسد در طراحی کونیگزگ جمرا از اولین مدل کونیگزگ یعنی CC که در سال 1996 ساخته شد، الهام گرفته شده است. البته ظاهر این خودرو به پورشه تایکان نیز بی‌شباهت نیست. بدنه این خودرو شبیه به یک تخم مرغ است و این موضوع به حفظ تعادل آن کمک می‌کند. همچنین بدنه طوری طراحی شده که فضای کافی برای 4 سرنشین وجود داشته و بر خلاف ماشین‌های GT، سرنشیانان عقب نیز دارای فضای مناسبی هستند.

شاید نکته‌ای که در مورد طراحی بدنه این خودرو بیشتر از هر چیزی به چشم می‌آید، درهای بزرگ آن است. این درها که به بالا باز می‌شوند ظاهری بسیار متفاوت و زیبا به این خودرو بخشیده‌اند.

کونیگزگ جمرا

در طراحی داخلی این خودرو نیز از تکنولوژی‌های روز بهره گرفته شده است. یک صفحه نمایش بسیار بزرگ در جلوی خودرو قرار داده شده که اکثر بخش‌های خودرو را کنترل می‌کند. همچنین برای سرنشینان عقب نیز یک صفحه نمایش بزرگ دیگر روی کنسول میانی تعبیه شده است. حتی برای آینه‌های بغل نیز از دو صفحه نمایش کوچک داخل اتاق خودرو استفاده شده که تصویر اطراف خودرو را با استفاده از دوربین‌های دو طرف نمایش می‌دهند. نکته قابل توجه دیگر کونیگزگ جمرا دوربین 360 درجه‌ای است که در جلوی اتاق آن نصب شده است. این دوربین دارای دو لنز در جهت مخالف است که در یک محور افقی می‌چرخد. خریداران این خودرو با استفاده از این دوربین می‌توانند در هنگام رانندگی با اسباب‌بازی 2 میلیون دلاری خود از بیرون و داخل آن فیلم بگیرند و لذت ببرند.

پیشرانه کونیگزگ جمرا

پیشرانه این خودرو دارای قدرت 1700 اسب بخار و گشتاوری معادل 3500 نیوتن متر است. برای مقایسه می‌توان به بوگاتی شیرون اشاره کرد که 1479 اسب بخار قدرت دارد. به واسطه این پیشرانه قدرتمند، شتاب صفر تا صد کیلومتر جمرا تنها 1.9 ثانیه!! بوده و حداکثر سرعت آن به 400 کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

در حقیقت، پیشرانه هیبریدی این خودرو از 3 موتور الکتریکی، که دوتا از آن‌ها روی دو چرخ عقب و یکی روی میل لنگ قرار گرفته، و یک موتور 2 لیتری 3 سیلندر تویین توربو به همراه یک باتری 800 ولتی تشکیل شده است.

با این که سازنده سوئدی این خودرو به طرفداران خود قول داده است که این خودرو نیز صدا و غرش یک ابرخودرو را داشته باشد، اما پیشرانه هیبریدی آن می‌تواند در حالت EV در کمال آرامش و سکوت شما را به مرز سرعت 300 کیلومتر در ساعت برساند.