اینستاگرام موفق یکی از موضوعات مهمی است که باید اکثر کسب و کارها بیشتر به آن توجه داشته باشند. ماهانه بیش از 800 میلیون حساب کاربری فعال در اینستاگرام وجود دارد. با این حال اگر برای کسب و کار خود در شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام، صفحه‌ای ندارید، همین حالا برای کسب و کار خود یک حساب کاربری بسازید. شبکه اجتماعی اینستاگرام امروزه یکی از راه‌های رسیدن به موفقیت کسب و کارها شناخته شده است و اکثرمشاغل افزایش فروش خود را از این راه بدست آورده‌اند. اما به یاد داشته باشید، پس از ساخت حساب کاربری باید با گام‌های موفقیت در اینستاگرام نیز آشنا باشید، تا بتوانید از طریق اینستاگرام سبب افزایش فروش کسب و کار خود شوید. در ادامه مهمترین گام‌های موفقیت در اینستاگرام بیان شده است.پس با تیم تولید محتوا میجو همراه باشید.

تهیه یک بیوگرافی مناسب اینستاگرام

یکی از مهمترین گام‌های داشتن یک اینستاگرام موفق، داشتن یک بیوگرافی جذاب و مناسب برای حساب کاربری خود است. هر فردی با خواندن بیوگرافی صفحه کسب و کار شما، باید متوجه شود که شما کی هستید و چه خدماتی را ارائه می دهید. بنابراین تنها یک بیوگرافی کوتاه و جذاب از کسب و کار خود می‌تواند سبب افزایش مخاطبان شما شود.

تولید محتوا جذاب یک اینستاگرام موفق

با ساخت حساب کاربری در اینستاگرام، اکنون زمان آن رسیده است، بهترین استراتژی را برای محتوا خود بیابید. اکثر افراد بیشتر وقت خود را در شبکه اجتماعی اینستاگرام می‌گذرانند. در این شبکه اجتماعی همان طور که می‌دانید، تصاویر با کیفیت حرف اول را می‌زنند. بنابراین یکی از ساده‌ترین گام‌های موفقیت در اینستاگرام استفاده از تصاویر با کیفیت و جذاب برای محتواها است. همچنین اینفوگرافیک‌ها می‌توانند یکی از مهمترین محتواهایی باشند که می‌توانید در شبکه اجتماعی اینستاگرام استفاده کنید. با استفاده از ابزارهای همانندPhotoshop ، Typorama ، Canva و Adobe Spark Post می‌توانید محتواهای تصویری با کیفیتی تهیه نمایید . برای ایده گرفتن تولید محتوای تبلیغاتی و جذاب پست مربوطه را نیز مطالعه کنید.

اینستاگرام موفق نیازمند تهیه تقویم محتوا

اینستاگرام موفق

ارسال مطالب به طور مرتب یکی از اصلی‌ترین شرط‌های موفقیت در اینستاگرام است. در واقع هر چه صفحه کسب وکار شما در اینستاگرام فعالیت بیشتری داشته باشد، شانس موفقیت نیز بیشتر خواهد بود. بدین منظور باید حداقل روزی یک محتوا برای صفحه خود تهیه نمایید. اگر روزانه بیش از یک پست، در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید، فالوور بیشتری را می‌توانید جذب نمایید. مهمترین نکته ای که در زمان اشتراک گذاری پست ها باید به آن توجه شود؛ پیدا کردن بهترین زمان برای ارسال پست است که بیشترین بازدید را دریافت کند، مهم‌ترین نکته داشتن یک برنامه محتوایی دقیق و قابل اجراست! همچنین می‌توان از ابزار Schedugram استفاده نمایید تا به راحتی در روز چندین پست را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

انتخاب بهترین هشتگ ها

هشتگ گذاری در ایجاد یک اینستاگرام موفق امری بسیار مهم و قابل توجه است. بنابراین هنگام اشتراک گذاری مطالب، بسیار مهم است که از هشتگ‌های درست و مناسب استفاده کنید. این امر به این دلیل مهم است که به شما کمک می‌کند شانس خود را برای جذب مخاطب هدف به حداکثر برسانید. بنابراین با توجه به آمار و تحقیقات انجام شده می‌توان اینگونه بیان نمود که برای هر پست می توان از حداکثر 30 هشتگ درست استفاده کرد. همچنین لازم است، به طور مرتب در مورد کلمه کلیدی مناسب تحقیقات لازم را انجام دهید تا بهترین هشتگ‌ها را شناسایی کنید و بدین صورت پست شما در محتوای برتر نمایش داده خواهد شد.

استفاده از استوری اینستاگرام

توصیه ما به شما این است، حتما از قابلیت استوری برای ساخت یک اینستاگرام موفق استفاده نمایید. استوری اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد لینک وب سایت خود را در آن قرار دهید و بدین صورت می‌توانید ترافیک وب سایت خود را به طور چشمگیری افزایش دهید. با استفاده از استوری اینستاگرام می‌توانید نظرسنجی هایی مختلفی انجام دهید و نیاز مخاطبان خود را شناسایی کنید و شروع به تولید محتوا نمایید. همچنین می‌توانید به مخاطبان خود اطلاع دهید که پست جدید در صفحه خود قرار داده اید.

همکاری با بلاگرها و ایجاد یک اینستاگرام موفق

اینستاگرام موفق

با کمک بلاگرهای معروف در اینستاگرام می توانید، مخاطبان خود را بیشتر کنید. از آن‌ها بخواهید در صفحه خود از خدمات و محصولات شما تبلیغات جذابی را قرار دهند. یکی از راهکارهای افزایش فروش و یا جذب مخاطب در اینستاگرام مشارکت با پیج هایی است که فالوور بیشتری دارند. این امر سبب دیده شدن کسب و کار شما خواهد شد.

پخش مستقیم اینستاگرام (Live)

یکی دیگر از قابلیت‌های مهم و تاثیرگذار اینستاگرام در موفقیت کسب و کارها، لایو اینستاگرام است. با کمک این امکان، می‌توانید با مخاطبان خود به طور مستقیم ارتباط برقرار کنید و پاسخ سوالات و ابهامات آن ها را در مورد کسب و کار خود را بدهید. در واقع این کار به مخاطبان شما کمک می‌کند تا با شما بیشتر آشنا شوند و این حس را به مخاطبان منتقل می‌کنید که برای شما دارای ارزش بالایی هستند.

خلاصه اینکه به راحتی می‌تونید با این انجام این کارها یک صفحه اینستاگرام موفق و کسب و کار فعال و پر بازدیدی داشته باشید. فقط نباید از امتحان کردن محتواهای مختلف بترسید، تا در نهایت موضوعات مورد علاقه فالوورها را شناسایی کنید و تولید محتوای جذاب خود را بر روی آن موضوعات متمرکز کنید.