بشقاب پرنده نازی‌ها ، در این پست از میجو بررسی می‌کنیم آیا این بشقاب پرنده مستند است یا فقط یک شایعه!

یان فن هلسینگ، نویسنده‌ای معروف، در کتاب خود به نام «انجمن‌های مخفی و قدرت آن‌ها در قرن 20» نوشته است که در سال 1936 جسم پرنده ناشناسی در جنگل سیاه آلمان سقوط کرد. این جسم دایره‌ای شکل باعث ایجاد بحث‌های فراوانی در محافل علمی شد.

فیزیکدانان نخبه شاخه فنی نیروهای اس اس نازی در سال 1939 تلاش کردند تا این شی پر رمز و راز را از طریق مهندسی معکوس بازسازی کنند. در پی این تلاش، بشقاب پرنده هانبو (Haunebu) ساخته شد. آیا نازی‌ها برای ساخت این بشقاب پرنده از تکنولوژی فرازمینی‌ها استفاده کرده بودند؟

گفته می‌شود که پروژه هانبو توسط انجمن Thule رهبری می‌شده است. هیتلر در سال 1919 به عضویت این انجمن درآمده بود. این انجمن به نام یک تمدن ناپدید شده که گفته می‌شد اعضای آن‌ نوادگان نژاد آریایی بودند، نامگذاری شده بود. اعضای این جامعه ادعا می‌کردند که برای ارتباط از تله‌پاتی استفاده کرده و می‌توانند انرژی‌های فرازمینی را کنترل کنند. رودولف هس، هاینریش هیملر و هانس فرانک همگی اعضای انجمن Thule بودند که در حزب نازی قدرت یافتند و به استفاده از فناوری‌های باستانی اعتقاد داشتند.

بشقاب پرنده نازی‌ها شایعه یا حقیقت!

بشقاب پرنده

شایعه‌ای وجود داشت که انجمن Thule یک پایگاه مخفی در قطب جنوب داشته و بشقاب پرنده هانبو به طور شگفت‌آوری در آن جا توسعه یافته است. همچنین گفته می‌شود در سال 1939 یک گروه اعزامی از نازی‌ها وارد قطب جنوب شده و برنامه‌هایی برای ایجاد یک پایگاه نظامی برای آلمان داشته‌اند. در سال 2001، تصاویر ماهواره‌ای شواهدی از تشکیلات عظیم ساخت دست بشر که چندین مایل زیر سطح یخ قرار داشتند را در قطب جنوب ارائه داد. زمانی که این تصاویر به دست آمد، ارتش ایالات متحده دسترسی به آن منطقه را محدود کرد.

این تصاویر در نقشه‌های آنلاین و گوگل ارث قابل رویت نیستند. طبق نوشته‌های دو مورخ مشهور، کالین سامرهیز و پیتر بیچینگ، جنگ جهانی دوم مدت کوتاهی پس از این سفر آغاز شد. لادیسلاس سابو، روزنامه‌نگار، ادعا می‌کند که هیتلر به منظور توسعه توانایی‌های نظامی برای جنگی در آینده به این پایگاه رفت. شایعه شده بود که این توانایی‌ها توسط دانشی پیشرفته که برگرفته از بیگانگان باستانی بود هدایت می‌شد.

گزارش‌های رسانه‌ای جدید حاکی از آن است که فرازمینی‌ها در این پایگاه نظامی با نازی‌ها کار می‌کردند و مشغول ساخت موشک‌هایی با پیشرانه‌ مایع، بشقاب پرنده‌های ضد جاذبه و هواپیماهای جاسوسی بودند. طبق نوشته‌های گودریک کلارک،  محققان این پایگاه همچنین در حال توسعه طرح‌هایی برای یک تمدن فوق پیشرفته بودند. دریاسالار کارل دونیتز، یکی از فرماندهان ارشد دریایی آلمان، در محاکمات نورنبرگ این حقیقت را آشکار ساخت که نازی‌ها یک قلعه غیر قابل نفوذ ساخته بودند.

این ادعا با گزارش‌های مربوط به یک زرادخانه فراطبیعی نازی که در طول جنگ سالم مانده بود، مطابقت داشت. بحث برانگیزترین ادعای او، اظهاراتی در مورد ساخت یک بشقاب پرنده بود که فناوری آن از طریق مهندسی معکوس بشقاب پرنده سقوط کرده در جنگل سیاه آلمان در سال 1936 بازیابی شده بود. به گفته او، هانبو اولین بشقاب پرنده ساخت دست بشر بوده است!

آلمان‌های نازی با تمدن‌های فرازمینی در ارتباط بوده‌اند؟

بشقاب پرنده

نویسنده‌ای به نام یان فن هلسینگ در کتاب خود نوشته است که دانشمندان نازی از اطلاعات ذهنی انجمن Thule برای ساخت نوعی هواپیما استفاده کردند که بتواند با سرعتی معادل 12000 کیلومتر در ساعت حرکت کند. در طول جنگ جهانی دوم، خلبانان نیروی هوایی در موارد متعددی اشیاء پرنده ناشناسی را مشاهده کردند.

در گزارش‌ها، این اشیاء به صورت توپ‌های در حال چرخش یا بشقاب پرنده توصیف شده‌اند که به دنبال هواپیماهای جنگنده بوده اما هیچ گاه به آن‌ها حمله نمی‌کردند. طبق گفته‌های اندرو آمروز، خلبان نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا، این اشیاء پرنده در هنگام ردیابی سرعت خود را به طور ناگهانی تغییر داده و یا ناپدید می‌شدند. این امر باعث می‌شد تا ردیابی آن‌ها غیر ممکن شود.

سوالی که همچنان برای بسیاری از محققان به صورت یک معما باقی مانده این است که آیا آلمان‌های نازی با تمدن‌های فرازمینی در ارتباط بوده‌اند؟ آیا نازی‌ها در قطب جنوب یک پایگاه نظامی مخفی برای توسعه تکنولوژی‌های فرازمینی‌ها ساخته بودند؟

متاسفانه شواهد زیادی مبنی بر وجود پایگاه نظامی نازی در قطب جنوب یا پروژه بشقاب پرنده هانبو در دست نیست. حتی هیچ مدرک محکمی نیز وجود ندارد که نشان دهد بسیاری از اعضای اصلی حزب نازی در انجمن Thule عضویت داشته‌اند. به همین دلایل، موضوع ساخت اولین بشقاب پرنده ساخت دست بشر توسط نازی‌ها همچنان یک راز بزرگ است.