بوگاتی شیرون در سال 2019 به اولین خودروی جهان تبدیل شد که توانسته است از مرز سرعت 300 مایل بر ساعت (483 کیلومتر بر ساعت) عبور کند. یک نسخه اصلاح شده از این خودرو توانست سرعت باورنکردنی 304.7 مایل بر ساعت (490 کیلومتر بر ساعت) را به ثبت برساند.

بوگاتی شیرون

رکورد سریع ترین ماشین دنیا را بوگاتی شیرون کسب کرد!

پس از ثبت رکورد سریع ترین ماشین به نام بوگاتی شیرون ، استفان وینکلمن رئیس شرکت بوگاتی گفت: «بوگاتی بار دیگر ظرفیت‌های خود را به نمایش گذاشت. با این رکورد جدید که بوگاتی شیرون به ثبت رساند، ما وارد قلمرو جدیدی شده‌ایم. تاکنون هیچ کدام از شرکت‌های خودروسازی چنین رکوردی را به نام خود ثبت نکرده بودند اما ما توانستیم!»

شرکت بوگاتی که مالکیتش در اختیار شرکت فلکس واگن قرار دارد، در سال 2005 با ساخت بوگاتی ویرون توانست سرعت 254 مایل بر ساعت (408 کیلومتر بر ساعت) را ثبت کند. در سال 2010 نیز بوگاتی ویرون سوپر اسپورت رکورد دیگری را به نام خود ثبت کرده و به مرز سرعت 268 مایل بر ساعت (431 کیلومتر در ساعت) رسید. با این حال، شرکت بوگاتی اعلام کرده که با ثبت آخرین رکورد خود، دیگر از رقابت برای به دست آوردن رکوردهای حداکثر سرعت کنار می‌کشد.

وینکلمن در این باره گفته است که: «ما بارها و بارها نشان داده‌ایم که می‌توانیم سریع‌ترین خودروی جهان را بسازیم. ما در آینده قصد داریم تمرکز خود را بر حوزه‌های دیگری قرار دهیم. این آخرین تلاش ما برای ثبت رکورد جهانی با بوگاتی شیرون بود.»

بوگاتی شیرون

بوگاتی شیرون اصلاح شده

این مدل از بوگاتی، خودروی تولیدی معمولی نیست که مشتریان بتوانند آن را به قیمت 3 میلیون دلار خریداری نمایند. بوگاتی شیرون تست شده برای رکورد سرعت دارای بدنه‌ای بلندتر و آیرودینامیکی‌تر و لاستیک‌های تقویت شده میشلن می‌باشد. به دلیل این که این لاستیک‌ها در بالاترین سرعت بوگاتی شیرون 4100 دور در دقیقه می‌زنند، آن‌ها را در معرض آزمایش‌های گسترده قرار می‌دهند و در این آزمایش‌ها جزئیات زیادی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این بوگاتی شیرون همچنین از تجهیزات ایمنی پیشرفته‌تری برای حفاظت از راننده، از جمله کمربندهای ایمنی 6 نقطه‌ای و وسایل ایمنی دیگر برخوردار است. همچنین پیست مربوط به آزمایش این خودرو با مواد مخصوص تمیز شده بود تا سطح آن از هر گونه سنگ یا خوردگی پاک شود.

بوگاتی شیرون

البته خودروسازان زیادی در دنیا وجود دارند که به ساخت خودروهای سوپر اسپورت می­پردازند و ممکن است بتوانند در آینده این رکورد را جابجا کنند. در سال 2017، خودروی کانیگزگ مدل آگرا RS توانست با سرعت 278 مایل بر ساعت (447 کیلومتر در ساعت) رکورد سریع‌ترین خودروی جهان را که به نام بوگاتی ثبت شده بود، بشکند. اما بوگاتی شیرون با ثبت این رکورد جدید دوباره گوی سبقت را از شرکت کانیگزگ برباید. بوگاتی گفته است که پس رسیدن به مرز سرعت 300 مایل، دیگر می‌تواند توجه خود را بر سایر ویژگی‌های خودروهای خود قرار دهد و فقط روی سرعت تمرکز نکند.

در این باره وینکلمن اظهار داشته است که: «ابرخودروهای ما ظرفیت‌های بسیار بالاتری دارند. ما توانایی تولید خودروهای لوکس، زیبا و بسیار سطح بالایی را داریم. خودروهای بوگاتی تنها خودروهای اسپورت نیستند، بلکه ترکیبی از اساسی‌ترین مشخصه‌های بهترین خودروهای جهان هستند. در آینده ما قصد داریم پروژه‌های بسیار جالب‌تر و هیجان‌انگیزتری را به جهان ارائه دهیم.»